Stående Salome | Standing Salome | Salomé debout
March 22, 02:39 PM GMT
7,000 - 10,000 EUR
Johannes Clausen Bjerg
1886 - 1955
Stående Salome (Standing Salome)
bronze, gilt patina
signed and dated Joh C Bjerg 1916, foundry stamp
46 cm; 18⅛ in.
____________________________________________
Johannes Clausen Bjerg
1886 - 1955
Stående Salome (Salomé debout)
bronze à patine doré
signé et daté Joh C Bjerg 1916, cachet de fondeur
46 cm ; 18⅛ in.