Sans Titre
September 22, 02:27 PM GMT
800 - 1,200 EUR
Hans Hartung
1904 - 1989
Sans Titre
signed
etching and aquatint on paper
9,5 x 28 cm ; 3 3/4 x 11 in.
Executed in 1953.
Hans Hartung
1904 - 1989
Sans Titre
signé
eau-forte et aquatinte sur papier
9,5 x 28 cm ; 3 3/4 x 11 in.
Exécuté en 1953.
Private Collection, France