Lot 10
  • 10

Hélio Oiticica (1937-1980)

90,000 - 120,000 USD

  • Hélio Oiticica
  • Metaesquema
  • gouache on cardstock
  • 20 3/8 by 17 in.
  • 51.8 by 43.1 cm
  • Executed in 1957.

Provenance

Galeria Camargo Vilaça, São Paulo
Private Collection, São Paulo