T00139

Lot 20
  • 20

David Bolduc 1945 - 2010

6,000 - 8,000 CAD

  • David Bolduc
  • Composition
  • signed and dated Dec. 1978 lower right
  • mixed media, gouache and collage on paper
  • 121 by 80.3 cm.
  • 47½ by 31½ in.

Provenance

Private Collection, Ontario