99
99
Roger Hilton
UNTITLED
99
Roger Hilton
UNTITLED

Roger Hilton

Londres

Roger Hilton
1911 - 1975
UNTITLED
signed and dated 'Roger Hilton '73' (lower centre)
gouache and graphite on paper
34.6 by 56 cm. 13 5/8 by 22 in.
Executed in 1973

Provenance

The Artist's Estate.

Roger Hilton

Londres