103. Vera Mikhailovna Ermolaeva
Boy in a Flat Cap
Russian Pictures
Lot 103
June 8, 02:48 PM GMT
3,000 - 5,000 GBP
Vera Mikhailovna Ermolaeva
1893 - 1938
gouache on paper
Sheet: 27 by 21.5cm, 10 ¾ by 8 ½ in.
Condition report
Provenance
Le Cheval d'Ali Khan
Estimate: 400 - 600 EUR
Estimate: 45,000 - 95,000 SGD
Sans titre (Nu : Femme assise)
Estimate: 500 - 1,000 EUR
Deux danseurs
Estimate: 2,000 - 3,000 EUR
Estimate: 300,000 - 500,000 SGD
Estimate: 35,000 - 55,000 SGD
Estimate: 80,000 - 120,000 SGD
Estimate: 160,000 - 320,000 SGD
Estimate: 110,000 - 250,000 SGD
Estimate: 200,000 - 400,000 SGD