Lot 1025
  • 1025

Roland Vivian Pitchforth

800 - 1,200 GBP
1,625 GBP

  • Roland Vivian Pitchforth
  • African Figures
  • pencil, watercolour and gouache
  • 55.5 by 76cm.; 21¾ by 30in.

Provenance

The Artist's Studio
Christie's, South Kensington, 31 October 1996, lot 177
Coughton Galleries, Market Harborough