Avant Garde Asia - Gutai and Its Legacy
Lot 14
14
Kazuo Shiraga
Kazuo Shiraga
Untitled
signed in Japanese, framed
gouache on paper
56 by 40.5 cm.; 22 by 16 in.
ca. 1970
Provenance
Private Asian Collection