PF1333

Lot 617
  • 617

Pistirii, D. Ionnis.

2,000 - 3,000 EUR

Rerum Germanicarum veteres. Francofurti, Claudium Marnium & Iohannis Aubrii, 1607-1613 ; 3 volumes in-4 vélin crème à recouvrement. Le troisième volume comprenant : Illustrium veteris scriptorum. Rousseurs, mouillures. - Schilteri, Jo. Scriptores rerum germanicarum. Argentorati, Joh. Reinholdum Dulsseckerum, 1702 ; fort in-4 demi-basane violette (Reliure du XIXème siècle). Titre-frontispice gravé. Dos passé, rousseurs, cahiers jaunis. - Struvio, Burcado Gotthelffio. Rerum Germanicarum scriptores. Argentorati, Johannis Reinhold Dulsseckeri, 1797 ; 3 volumes in-folio veau brun, dos à nerfs ornés. Reliures usagées, restaurations, fortes rousseurs. - Pray, Georgio. Annales Veteres Hunnorum Avarum, et Hungarorum ab anno ante natum Chrtistum CCX. Ad Annum Christi CMXCVII. Vindobonae, Hermanni Iosephi Krüchten, Universitatis Bibliopolae,  1766 ; 4 volumes in-folio basane blonde, dos à nerfs ornés aux pièces d’armes Luynes, pièces de titre de maroquin rouge, tomaisons de maroquin vert. Une carte dépliante : Populos Interioris Asiae, et Hunnorum Imperium, au premier volume – Leges Ecclesiasticae regni Hungariae, et Provinciarum Adiacentium, Opera, et Studio Ignatii Comitis de Batthyan Episcopi Transilvaniae. Albae, Carolinae Typis Episcopalibus, 1785 ; 3 volumes in-folio basane brune, dos à nerfs aux pièces d’armes Luynes, pièces de titre de maroquin rouge, tomaisons de maroquin vert. Rousseurs, dos frottésPray, Georgio. Syntagma Historicum de Sigillis Regum, et Reginarum Hungariae. Opus postumum. Budae, Typis AC Sumptibus Regiae Universitatis Pestanae, 1805 ; petit in-4 basane blonde, dos à nerfs orné aux pièces d’armes Luynes, pièce de titre de maroquin rouge. Nombreuses planches. - Canciani, Paulus F. Barbarorum Leges Antiquae. Venetiis, Sebastian Coletium, et Franciscum Pitterum, 1781 – 1782 ; 5 volumes in-folio vélin crème, dos à nerfs ornés. Rousseurs.

Ensemble de 20 volumes.