- 617
Pistirii, D. Ionnis.
2,000 - 3,000 EUR
Rerum Germanicarum veteres. Francofurti, Claudium Marnium & Iohannis Aubrii, 1607-1613 ; 3 volumes in-4 vélin crème à recouvrement. Le troisième volume comprenant : Illustrium veteris scriptorum. Rousseurs, mouillures. - Schilteri, Jo. Scriptores rerum germanicarum. Argentorati, Joh. Reinholdum Dulsseckerum, 1702 ; fort in-4 demi-basane violette (Reliure du XIXème siècle). Titre-frontispice gravé. Dos passé, rousseurs, cahiers jaunis. - Struvio, Burcado Gotthelffio. Rerum Germanicarum scriptores. Argentorati, Johannis Reinhold Dulsseckeri, 1797 ; 3 volumes in-folio veau brun, dos à nerfs ornés. Reliures usagées, restaurations, fortes rousseurs. - Pray, Georgio. Annales Veteres Hunnorum Avarum, et Hungarorum ab anno ante natum Chrtistum CCX. Ad Annum Christi CMXCVII. Vindobonae, Hermanni Iosephi Krüchten, Universitatis Bibliopolae, 1766 ; 4 volumes in-folio basane blonde, dos à nerfs ornés aux pièces d’armes Luynes, pièces de titre de maroquin rouge, tomaisons de maroquin vert. Une carte dépliante : Populos Interioris Asiae, et Hunnorum Imperium, au premier volume – Leges Ecclesiasticae regni Hungariae, et Provinciarum Adiacentium, Opera, et Studio Ignatii Comitis de Batthyan Episcopi Transilvaniae. Albae, Carolinae Typis Episcopalibus, 1785 ; 3 volumes in-folio basane brune, dos à nerfs aux pièces d’armes Luynes, pièces de titre de maroquin rouge, tomaisons de maroquin vert. Rousseurs, dos frottés – Pray, Georgio. Syntagma Historicum de Sigillis Regum, et Reginarum Hungariae. Opus postumum. Budae, Typis AC Sumptibus Regiae Universitatis Pestanae, 1805 ; petit in-4 basane blonde, dos à nerfs orné aux pièces d’armes Luynes, pièce de titre de maroquin rouge. Nombreuses planches. - Canciani, Paulus F. Barbarorum Leges Antiquae. Venetiis, Sebastian Coletium, et Franciscum Pitterum, 1781 – 1782 ; 5 volumes in-folio vélin crème, dos à nerfs ornés. Rousseurs.
Ensemble de 20 volumes.
Ensemble de 20 volumes.