PF1333

Lot 613
  • 613

Lexicon Latin Grec - Etymologie. --

1,500 - 2,000 EUR

Vossii, Gerardi Joannis. Etymologicon linguae latinae. Amstelodami, apud Ludovicum & Danielem Elzevirios, 1662 ; in-folio veau brun. Signatures sur le titre et cachet rouge de Philippe Le Bas. Reliure usagée.

Forcellini, Aegidii. Totius Latinitatis Lexicon. Patavi, Typis seminarii, apud Joannem Manfré, 1771 ; 4 volumes in-folio basane blonde, dos lisses ornés, pièces de titre et tomaisons rouges. Décoloration aux reliures, rousseurs

Forcellini, Aegidii. Totius Latinitatis lexicon, consile et cura Jacobii facciolati. Londoni, Sumptibus Baldwin et Cradock et Gulielmi pickering, 1828 ; 4 volumes in-4 demi-chagrin vert. Dos passés

Scapulae, Ioan. Lexicon Graeco-Latinium… accedujnt lexicon Etymologicum… et Ioan Meursii glossarum contractum. Edition nova accurata. Amstelaedami, apud Ioannemn Blaeus & Ludovicum Elzevirium, 1662 ; petit in-folio demi-chagrin vert, dos à nerfs (Reliure du XIXème siècle).

Ensemble de 10 volumes.