PF1333

Lot 608
  • 608

Scaliger, Joseph.

2,000 - 3,000 EUR

Opus de Emendatunie temporum addita veterum graecorum fragmenta selecta… cum Notis euisdem Scaligeri – Coloniae Allobrogum, Typis Rovenianis, 1629 ; in-folio basane brune, dos à nerfs orné. En fin de volume : Index Orientalium vocum. Reliure restaurée

 Kusterus, Ludolphus. Suidae lexicon Graece & Latine, textum graecum cum manuscriptis codicibus collatum a quamplurimis mendis purgavit notisque perpetuis illustravit…versionem latinum Aemilii Porti. Cantabrigiae, Typis Academius, 1705 ; 3 volumes in-folio veau blond, dos à nerfs ornés. Reliure usagée

Albert, Joannes. Hesychii lexicon cum notis docturum virorum integrisLugduni Batavorum, Samuelem Luctmans, et Filium, 1746-1766 ; 2 volumes in-folio veau blond, filets dorés en encadrement, dos à nerfs ornés. Reliure frottée, usagée

Martini, Matthié. Lexicon philologicum…accedit ejusdem Cadmus Graeco-phoenix…cum Emendattionibus & Notis Joannis georgii Graevii…Traiecti Batavorum, Gulielmum Broedelet, 1711 ; 2 volumes in-folio vélin crème (Reliure du XIXème siècle). Frontispice gravé. Rousseurs, feuillets brunis

Thesaurus Graecae linguae Ab Henrico Stephano contructus. Anno M.D.LXII, excudebat Henri Stephanus ; 5 volumes grand in-4 veau blond, filets dorés en encadrement, dos lisses ornés, pièces de titre et tomaisons noires (Reliure du XIXème siècle). Marque des Estienne à l’olivier au titre. Signatures biffées, quelques taches dans le texte, reliures légèrement frottées

Du Fresne, Carolo - Du Cange, Domino. Glossarum ad Scriptores Media & infime Graecitatis inquo Graeca vocabula novatae significationis… Lugduni, Anissonios, Joan. Posule & Claud. Rigaud, 1688 ; 2 volumes in-folio veau brun, dos à nerfs ornés. Signature sur les titres ; Audöenj Tothomagensus…Benedicti Congregation St. Maurii, 1690. Reliures usagées, restaurées.

Ensemble de 15 volumes.