PF1333

Lot 571
  • 571

Ménétrier, Claude.

1,500 - 2,000 EUR

Symbolocae Dianae Ephesiae statua a Claude Menetreio. Romae, Iacobum de Rubeis, 1688 ; petit in-4 demi-basane brun-rouge à coins, dos à nerfs (Reliure postérieure).

Première édition. 19 figures sur 12 planches.

A la suite : Lucae Holstenii epistala ad Franciscum cardinalem Barbericum De Fulcris sev verubus Dianae éphesiae simulacro appositis. Romae Ionnem Baptistam Buffottum, 1688 ; 2 planches de médailles. – Numismata Tum Ephesia, 8 planches. – Io. Petri Bellorii notae in numismata tum Ephesia, tum aliarum urbium Apibus insignita, De Ape, ac Lyra ; 2 planches, 50 pages.

Quelques feuillets brunis, légère mouillure.