PF1333

Lot 502
  • 502

Hebraica. --

3,000 - 4,000 EUR

Buxtorf, Johan. Thesaurus grammaticas linguae sanctae hebraecae [...] adjecta prosodia metrica, sive poesos hebraerum delucida tractatio lectionis Hebraeo-germanicae editio secta. Basilae J.Buxtorf, Typis Jacobi Deckeri, 1663 ; petit in-8 vélin crème. Ex-libris armorié. Biblioteca Terzi.  Cahiers jaunis, salissures, restaurations aux derniers feuillets. - Buxtorf, Johan. Concordantiae bibliorum Hebraicae niva et artificiosa methodo [...] accesserunt nova concordantiae chaldaïcae. Basileae, sumptibus  typis Ludovici König, 1632 ; fort in-folio veau brun, dos à nerfs (Reliure postérieure). Titre dans un encadrement gravé. - Dutripon, F.P. Concordantiae bibliorum sacrorum vulgatae editioris, ad recognitiorum Jussu Sixti V pontif. max. Paris, Belin-Mandar, 1844 ; fort in-4 demi-chagrin violet. Quelques taches et rousseurs. - Castello, Edmundo. Lexicon Heptagloton, Hebraïcum, Chaldaicium, Syriacum, Samaritanum Aethiopicium Arabiuim et Persicium, separatim opus nontantum ace Biblia Polyclotta, londinensia, Biblia Regia. Parisiensia, Biblia Regia, Antwerpiana. Biblia que Card Ximenii complutensia [...] cui assessit Bravis, Harmonica grammaticae. Londoni, Thoma Roycroft, 1669 ; fort in-folio basane brune (Reliure du XIXème siècle). Texte sur 3 colonnes, la dernière numérotée 4008. - Calasio, F.Mario. Concordantiae sacrorum bibliorum Hebraicorum. Londoni, Typis J.Ilive, Apud Jacobum Hodges, 1747 ; 4 volumes in-folio maroquin havane, dos à nerfs (Reliure du XIXème siècle). Quelques rousseurs et mouillures, titre plus court. - Thesauri hebraicae linguae olim a Sante Pagnino Lucensi conscripti, Epitome. Cui accessit grammatices libellus optimis quibusque grammaticis collectus. Antverpiae, Christophorus Plantinus, 1572 ; 141 pages, 2 feuillets d'index. -- Lexicon graecum et institutiones linguae Graecae Ad sacri Apparatus instructionem. Antverpiae, Christophus Plantinus, 1572 ; fort in-folio basane blonde, dos lisse orné, pièce de titre de maroquin vert, tranches dorées (Reliure du XIXème siècle). - Buxtorf, Johannis. Concordantiae bibliorum hébraïcae. Basilae, Ludovica König, 1632 ; in-folio vélin crème, dos à nerfs orné aux pièces d’armes Luynes, pièce de titre de maroquin noir (Reliure du XIXème siècle). Rousseurs et mouillures, restauration aux feuillets de fin, cahiers brunis.

Ensemble de 11 volumes.