- 502
Hebraica. --
3,000 - 4,000 EUR
Buxtorf, Johan. Thesaurus grammaticas linguae sanctae hebraecae [...] adjecta prosodia metrica, sive poesos hebraerum delucida tractatio lectionis Hebraeo-germanicae editio secta. Basilae J.Buxtorf, Typis Jacobi Deckeri, 1663 ; petit in-8 vélin crème. Ex-libris armorié. Biblioteca Terzi. Cahiers jaunis, salissures, restaurations aux derniers feuillets. - Buxtorf, Johan. Concordantiae bibliorum Hebraicae niva et artificiosa methodo [...] accesserunt nova concordantiae chaldaïcae. Basileae, sumptibus typis Ludovici König, 1632 ; fort in-folio veau brun, dos à nerfs (Reliure postérieure). Titre dans un encadrement gravé. - Dutripon, F.P. Concordantiae bibliorum sacrorum vulgatae editioris, ad recognitiorum Jussu Sixti V pontif. max. Paris, Belin-Mandar, 1844 ; fort in-4 demi-chagrin violet. Quelques taches et rousseurs. - Castello, Edmundo. Lexicon Heptagloton, Hebraïcum, Chaldaicium, Syriacum, Samaritanum Aethiopicium Arabiuim et Persicium, separatim opus nontantum ace Biblia Polyclotta, londinensia, Biblia Regia. Parisiensia, Biblia Regia, Antwerpiana. Biblia que Card Ximenii complutensia [...] cui assessit Bravis, Harmonica grammaticae. Londoni, Thoma Roycroft, 1669 ; fort in-folio basane brune (Reliure du XIXème siècle). Texte sur 3 colonnes, la dernière numérotée 4008. - Calasio, F.Mario. Concordantiae sacrorum bibliorum Hebraicorum. Londoni, Typis J.Ilive, Apud Jacobum Hodges, 1747 ; 4 volumes in-folio maroquin havane, dos à nerfs (Reliure du XIXème siècle). Quelques rousseurs et mouillures, titre plus court. - Thesauri hebraicae linguae olim a Sante Pagnino Lucensi conscripti, Epitome. Cui accessit grammatices libellus optimis quibusque grammaticis collectus. Antverpiae, Christophorus Plantinus, 1572 ; 141 pages, 2 feuillets d'index. -- Lexicon graecum et institutiones linguae Graecae Ad sacri Apparatus instructionem. Antverpiae, Christophus Plantinus, 1572 ; fort in-folio basane blonde, dos lisse orné, pièce de titre de maroquin vert, tranches dorées (Reliure du XIXème siècle). - Buxtorf, Johannis. Concordantiae bibliorum hébraïcae. Basilae, Ludovica König, 1632 ; in-folio vélin crème, dos à nerfs orné aux pièces d’armes Luynes, pièce de titre de maroquin noir (Reliure du XIXème siècle). Rousseurs et mouillures, restauration aux feuillets de fin, cahiers brunis.
Ensemble de 11 volumes.
Ensemble de 11 volumes.