- 402
Rubei, Io. Iacobum de.
1,500 - 2,000 EUR
Veteres arcus Augustorum triumphis insignes Ex Reliquiis quae Romae adhuc supersunt cum imaginibus triumphalibus restituti antiquis nummis notisque Io. Petri Bellori illustrati. Romae Ad Templum Sanctae Maria de Pace, 1690 ; in-folio (485 x 340 mm) basane brune à coins.
Portrait en frontispice, 48 figures sur 46 planches, première planche numérotée 3.
Reliure usagée.
Bartoli, Pietro Santi. Admiranda Romanarum Antiquitatum ac veteris sculpturae vestigial… a Petro Sancti Bartolo delineate incise. Romae, typis edita a Joanne Jacobo de Rubeis, Dominicus de Rubeis Chalcographus anno 1693 ; in-folio oblong demi-veau brun (Reliure du XIXème siècle).
1 planche « Dédicace à Flavio Chisio, Cardinali », 1 figure, 80 planches ; les planches numérotées de 4 à 84, le titre, la dédicace et la première planche simple portant les numéros 1-2 et 3.
Gravures par Bartoli, élève de Poussin et de Jean Lemaire, au service de la reine Christina de Suède.
Reliure usagée.