- 193
Elizabeth Violet Blackadder, R.S.A., R.A.
8,000 - 12,000 GBP
- Elizabeth Violet Blackadder, R.S.A., R.A.
- bather
- signed and dated l.r.: Elizabeth V. Blackadder 1967
- pencil, gouache and oil on board
Provenance
Mrs. H. M. Bromley
Edinburgh, Royal Scottish Academy, 1968, no. 129