Lot 186
  • 186

Francisco Bores, 1898-1972

  • Francisco Bores
  • Nature morte au citron
  • signed and dated 69
  • gouache on paper
  • 44 by 61 cm.; 17 3/8 by 24 in.
  • Executed in 1969.

Provenance

Galeria Ignacio de Lassaletta, Barcelona