- 186
Francisco Bores, 1898-1972
- Francisco Bores
- Nature morte au citron
- signed and dated 69
- gouache on paper
- 44 by 61 cm.; 17 3/8 by 24 in.
- Executed in 1969.
Provenance
Galeria Ignacio de Lassaletta, Barcelona