Lot 257
  • 257

Rosemarie Trockel

  • Rosemarie Trockel
  • Fenster zum Gehirn II
  • signed, titled and dated 83 on the reverse

  • gouache on card
  • 22 by 30cm.; 8 5/8 by 11 3/4 in.

Provenance

Galleri Susanne Ottesen, Copenhagen
Franz Bülow, Copenhagen

Copenhagen, Kunsthall, Rosemarie Trockel, 2001