Lot 109
  • 109

Albert Oehlen

  • Albert Oehlen
  • Minotaurus
  • signed and dated 87
  • oil, gouache and paper collage laid down on canvas
  • 214 by 126cm.; 84 1/4 by 49 5/8 in.

Provenance

Galerie Bleich-Rossi, Vienna

Vienna, Galerie Bleich-Rossi, Albert Oehlen, 1987