- 109
Albert Oehlen
- Albert Oehlen
- Minotaurus
- signed and dated 87
- oil, gouache and paper collage laid down on canvas
- 214 by 126cm.; 84 1/4 by 49 5/8 in.
Provenance
Galerie Bleich-Rossi, Vienna
Vienna, Galerie Bleich-Rossi, Albert Oehlen, 1987