Lot 113
  • 113

John Skeaping, R.A., 1901-1980

1,200 - 1,800 GBP

  • John Skeaping, R.A.
  • bedouin arab
  • signed and dated 69
  • watercolour and gouache
  • 51.5x71cm.; 20¼x28in.

Provenance

Arthur Akerman & Son Ltd., London