Pieds Serpent
November 4, 06:42 PM GMT
15,000 - 20,000 EUR
Claude Lalanne, 1925 - 2019
Pieds Serpent
1997
patinated bronze
Monogrammed C.L., stamped LALANNE, dated 97 and numbered EA 2/4
18 x 22,8 x 14,8 cm ; 7 ⅛ x 9 x 5 ⅞ in.
________________________________________________________________________
Claude Lalanne, 1925 - 2019
Pieds Serpent
1997
bronze patiné
Monogrammé C.L., estampillé LALANNE, daté 97 et numéroté EA 2/4