Composition Rouge
December 7, 03:44 PM GMT
40,000 - 60,000 EUR
Seund Ja Rhee
1918 - 2009
Composition Rouge
signed and dated 62; dated 62 on the stretcher
65 x 53,2 cm; 25 ⅝ x 21 in.
Executed in 1962.
Seund Ja Rhee
1918 - 2009
Composition Rouge
signé et daté 62; daté 62 sur le châssis
huile sur toile
65 x 53,2 cm; 25 ⅝ x 21 in.
Exécuté en 1962.