PF1333

Lot 578
  • 578

Numismatique. --

1,500 - 2,000 EUR

Vaillant, Jean. Numismata imperatorum romariorum. Romae, Caroli Barbiellini & Venantii Monaldini, J.B. Bernabo-Josephi Lazzarini, 1743 ; 3 tomes en 2 volumes in-4 vélin crème, petite roulette dorée en encadrement, dos à nerfs ornés. Vignettes et reproductions de monnaies dans le texte. - Patinum, Carolum. Imperatorum romanorum numismatae. Amstelodami, Georgium Gallet, 1697 ; in-folio veau blond, dos à nerfs orné. Frontispice gravé, portrait, 1 carte sur double-page « Tabula geographica urbium orientalium » par C.P.D.M.P. Nombreuses figures, monnaies dans le texte. Reliure frottée, rousseurs. - Spanhemii, Ezechielis. Dissertations de Praestantia et usu numismatum antiquorum. Edition Nova. Londoni, Richardi Smith, 1706. - Disertationum de Praestantia et usu numismatum antiquarum. Volumen Aeterum. Opus posthunum, ex auctoris Isaaco Verburgio, Amstelaedami, Rodolpho & Gerhard Wetstenios, 1717 ; 2 volumes in-folio veau blond, dos à nerfs. Frontispice par Berchet au deuxième volume. Premier volume ; mention Tomus Primus. Reliures usagées, manque le frontispice, signature sur le titre « Monasterii St Clementis ». - Patin, Carolus. Familiae Romanae in Antiquis Numismatibus, ab Urbe Condita, ad Tempora divi Augusti. Parisiis, Ioannem du Bray, Petrum Variquet et Robertum de Ninville, 1643 ; in-folio veau brun, dos à nerfs orné. Frontispice gravé. Mors fendus, rousseurs. - Foy-Vaillant, Jo. Numismata aerea Imperatorum, Augustarum, et Caesarum, in Coloniis, Municipiis, et Urbibus Jure Latio DonatisParisiis, Danielem Horthemels, 1697 ; in-folio veau blond, dos à nerfs orné. Rousseurs.

Ensemble de 7 volumes.